Zasady reżimu sanitarnego w przedszkolu

Od 25 maja 2020, aż do odwołania będą obowiązywać następujące zasady, których znajomość każdy Rodzic/Prawny Opiekun winien potwierdzić podpisem poniedziałek – tj. pierwszego dnia będzie możliwość podpisania oświadczenia na miejscu).

Proszę odczytywać informacje mailowe, które są przesyłane do Państwa.

Drodzy Rodzice prosimy o zapoznanie się z zasadami reżimu sanitarnego w przedszkolu.

1. Odpowiedzialność za podjętą przez rodziców decyzję związaną z przyprowadzeniem dziecka do przedszkola, a tym samym narażenie go na zakażenie COVID – 19 jest po ich stronie.
  2. Godziny otwarcia przedszkola: 6.00 – 17.00.
  3. W przedszkolu będą utworzone max 12 osobowe grupy.
  4. Przedszkole będzie sprawować głównie funkcję opiekuńczą. Grupy w żadnym momencie dnia nie będą łączone, przez tydzień będą pod opieką tych samych nauczycieli, ale niekoniecznie z grupy dziecka. Nie będzie zajęć dodatkowych.
  5. Nauczyciel dba o to, aby dzieci przebywały w Sali z zachowaniem dystansu minimum 2 m.
  6. Dzieci bawią się przede wszystkim indywidualnie.
  7. Z Sali przedszkolnej usunięte są: dywany, maskotki, lalki, wózki, gry układanki, puzzle, książki, inne (rzeczy trudne do dezynfekcji). Pozostałe sprzęty będą dezynfekowane na bieżąco a ich liczba jest ograniczona.
  8. Klasy wietrzone będą co 1 godzinę.
  9. Rezygnuje się z relaksacji dzieci na leżakach i materacach.
  10. Dziecko nie przynosi do placówki żadnych przedmiotów ani zabawek.
  11. Z ogrodu przedszkolnego dzieci nie będą korzystać.
  12. W przedszkolu nie ma obowiązku noszenia przez dzieci i personel maseczek ochronnych.
  13. Zgodnie z wytycznymi GIS dzieci nie będą wychodziły na spacery podczas pobytu w przedszkolu.
  14. Zaobserwowane, nawet najmniejsze objawy chorobowe u dzieci, zgłaszane będą do Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej oraz służb medycznych.
  15. Rodzice/prawni opiekunowie stosują się do zasad obowiązujących w przedszkolu związanych ze zwiększonym rygorem sanitarnym w warunkach pandemii nona wirusa i choroby COVID-19.
  16. Rodzice/prawni opiekunowie powinni zwracać uwagę dziecku na odpowiedni sposób zasłania twarzy podczas kichania czy kasłania. Sami także powinni je stosować, bo dziecko uczy się przez obserwację dobrego przykładu.
  17. Rodzice/ prawni opiekunowie powinni przypominać dziecku podstawowe zasady higieny: niepodawanie ręki na powitanie, unikanie dotykania oczu, nosa i ust, zasłanianie ust i nosa przy kichaniu, kaszlu.
  18. Rodzice /prawni opiekunowie powinni zaopatrzyć dziecko, jeśli ukończyło 4. Rok życia, w indywidualną osłonę nosa i ust podczas drogi do i z przedszkola.
  19. Rodzice/prawni opiekunowie przyprowadzający i odbierający powinni stosować się do zaleceń i próśb pracowników.
  20. Rodzice/prawni opiekunowie są zobowiązani do odbierania telefonów z przedszkola oraz udzielania istotnych informacji o dziecku.
  21. Rodzice nie wchodzą do przedszkola. Pomagają swojemu dziecku w przedsionku/wejściu zdjąć kurtkę, sweter itp.
  22. Dzieci rano będą odbierane przez pracowników przedszkola, w drzwiach placówki, gdzie w obecności Rodzica/ Opiekuna będą miały mierzoną temperaturę, przy czym Rodzice zobowiązani są do rygorystycznego przestrzegania wszelkich środków ostrożności (m. n. Osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk).
  23. Pozostali rodzice oczekują przed budynkiem przedszkola w odległości 2 metrów.
  24. Rodzic/ Opiekun będzie odbierał, ubrane już dziecko, od pracownika przedszkola.
  25. Dzieci z jakimikolwiek objawami infekcji, w tym także alergicznymi, nie będą przyjmowane.
  26. Jeśli dziecko będzie przejawiać niepokojące objawy choroby, zostanie odizolowane w odrębnym pomieszczeniu. Przedszkole niezwłocznie poinformuje Rodziców/ Opiekunów o takiej sytuacji w celu pilnego odebrania dziecka z placówki.
  27. Rodzice/ Opiekunowie przyjmują do wiadomości, że każde dziecko/pracownik przedszkola może stanowić źródło zakażenia lub na zakażenie COVID 19 może być narażone.
  28. Rodzice i opiekunowie przyprowadzający/odbierający dzieci do/z przedszkola zobowiązani są do zachowania dystansu społecznego w odniesieniu do pracowników przedszkola jak i innych dzieci i ich rodziców wynoszącego min. 2m.
  29. Dzieci do przedszkola są przyprowadzane/odbierane przez osoby zdrowe, które nie pozostają w bezpośrednim kontakcie z osobą przebywającą na kwarantannie.
  30. Jeżeli w domu przebywa osoba na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych nie wolno przyprowadzać dziecka do przedszkola.
  31. Rodzice zobowiązani są do podania aktualnych numerów telefonów oraz adresów e-mail do stałego i szybkiego kontaktu w celu zapewnienia możliwości komunikacji przedszkola z rodzicami/opiekunami dziecka, jeśli uległy zmianie w stosunku do danych z karty zapisu.
  32. Rodzice/opiekunowie zobowiązani są do niezwłocznego poinformowania dyrektora przedszkola o ewentualnym objęciu kwarantanną dziecka i/lub członków rodziny.
  33. Wcześniej składane deklaracje, miały na celu rozpoznanie potrzeb Rodziców/ Opiekunów.
  34. Plac zabaw jest zamknięty dla rodziców/opiekunów prawnych dzieci i innych osób postronnych.

Dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 200

Małgorzata Marczak