Grupa VIII

"GUMISIE"

Godziny pracy oddziału - 6.00 - 15.00

Kontakt z nauczycielami grupy:

Oto my - wesołe Gumisie z grupy VIII. Lubimy zabawę i naukę. Chętnie śpiewamy piosenki, tańczymy oraz wykonujemy ciekawe prace plastyczne. Bierzemy udział w konkursach i festiwalu teatralnym. Dużo już potrafimy i jesteśmy coraz bardziej samodzielni. W krainie Gumisiów uczymy się pomagania i koleżeństwa. Świetnie znamy kodeks Gumisiów i staramy się go przestrzegać.

Edukacja zdalna 22.10.2020

Edukacja zdalna 23.10.2020

Edukacja zdalna 26.10.2020

Jakie tematy realizowane są w styczniu?

I. Płynie czas.

II. Młodsi i starsi.

III. Sport to zdrowie.

IV. Dbam o zdrowie.

W styczniu wprowadzone zostaną litery "z", "b", „n”, „s” oraz cyfra 6 i znak dodawania ”+”. Gumisie wykonają upominki z kruszonym bursztynem na warsztatach plastycznych. Podarują je Babciom i Dziadkom z okazji ich święta. Dzieciom zostaną przybliżone kolejne wartości: pomoc i uczciwość.

Jakie tematy realizowane są w grudniu?

I. Nadchodzi zima

II. Coraz zimniej

III. Świąteczne przygotowania

IV. Wesołych Świąt!

W grudniu wprowadzone zostaną litery "k", "y" oraz cyfra 5. Gumisie wystąpią na XX Festiwalu Teatrzyków Przedszkolnych im. H. Ryla ze spektaklem pt. „Królowa Śniegu”. Odbędą się mikołajki. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia Gumisie zaprezentują program świąteczny, który zostanie nagrany dla Rodziców. Dzieciom zostaną przybliżone kolejne wartości: odpowiedzialność i życzliwość.

Jakie tematy realizowane są w listopadzie?

I. Nasza mała ojczyzna

II. Mój dom – Polska

III. Moje hobby

IV. Ulubione zajęcia

W listopadzie wprowadzone zostaną litery "d", "e", "u", cyfra 3 oraz znak = . Gumisie wezmą udział w Przeglądzie Twórczości Patriotycznej „Jestem sobie Polak mały” i konkursie wokalnym „Mikrofon weź do ręki i śpiewaj ekologiczne piosenki”. Dzieci będą świętować Dzień Pluszowego Misia. Wartości, które będą zgłębiać to patriotyzm i wyobraźnia.

Jakie tematy realizowane są w październiku?

I Idzie jesień przez świat

II Jesienna przyroda

III Koszyk Pani Jesieni

IV Skarby jesieni

W październiku wprowadzone zostaną litery "m", "l", "t", "i" oraz cyfry 1 i 2. Gumisie będą poznawać przygody Koziołka Matołka i podejmować wyzwania Bociana Teodora.

Jakie tematy realizowane są we wrześniu?

I W przedszkolu

II Nasze przedszkole

III Jestem bezpieczny

IV Pomocna dłoń

We wrześniu wprowadzona zostanie litera i głoska "o" oraz "a". Odbędzie się Dzień Przedszkolaka i akcja Sprzątanie Świata. Gumisie zapoznają się z postacią Koziołka Matołka na podstawie bajki Kornela Makuszyńskiego.