Grupa IX

"MISIE"

Godziny pracy oddziału - 7.30 - 16.30

Kontakt z nauczycielami grupy:

Edukacja zdalna 22.10.2020

Edukacja zdalna 23.10.2020

Edukacja zdalna 26.10.2020

Tematy zrealizowane w grupie IX w listopadzie:

1. Domy i domki: I jak igła, Odgłosy dochodzące z domu, Pory roku, Domki z figur, Domy zwierząt.

2. Urządzenia elektryczne: T jak telewizor, Pełna lodówka, Domowe urządzenia, Pięć urządzeń elektrycznych, Koktajl owocowy.

3. Pada deszcz: D jak dom, Listopad – liść opadł, Co pływa? Co tonie?, Wędrówka kropelki wody.

4. Zdrowe naszym skarbem: K jak kot, Zdrowe odżywianie, Uśmiechnij się do sera, Znamy różne figury, Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.

• Dzieci zapoznały się i utrwalały litery: i, I; t, T; d, D; k, K; oraz cyfrę 5 i figury geometryczne tj. trójkąt i prostokąt.

• Dzieci z Grupy IX brały udział w listopadzie w Przeglądzie Twórczości Patriotycznej pt.: "Jestem sobie Polak mały" oraz w konkursie plastycznym z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek pt.:W świecie baśni i bajek – Ulubiona bajkowa postać", w konkursie na kokardę narodową oraz konkursie plastycznym z okazji Dnia Pluszowego Misia, a także w zajęciach teatralnych z wykorzystaniem teatrzyku Kamishibai oglądały bajkę pt.: "Trzy świnki".

Tematy zrealizowane w grupie IX w październiku:

1. Jesienią w sadzie: W sklepie z owocami, O jak osa, W sadzie jesienią, 1 owoc, 2 owoce, Pomagamy zrywać owoce.

2. Warzywa znane i lubiane: Jesienią na działce, 3 warzywa, Sałatka jarzynowa, Obrazki warzyw, Zapasy na zimę.

3. Moja rodzina: M jak mama, Rodzinka, Moja rodzina, Drzewo genealogiczne, Zawody moich rodziców.

4. Zwierzęta domowe: E jak ekran, Kotek, Jamniczek, Cztery pieski, Bronimy się przed atakiem psa.

• Dzieci zapoznały się i utrwalały litery: o, O; a, A; m, M; e, E; oraz cyfry: 1, 2, 3, 4.

• Dzieci z grupy IX brały udział w pażdzierniku w zajęciach z okazji Dnia Dyni oraz w klasowych warsztatach kulinarnych, w czasie których tworzyły gąsienice z winogronu.

Tematy zrealizowane w grupie IX we wrześniu:

1. W przedszkolu: Moje przedszkole, O sobie samym, Moje zmysły, Dzielimy słowa na sylaby, Kodeks Przedszkolaka.

2. Znowu w przedszkolu: Jesteśmy grupą, Wróciliśmy po wakacjach,

W przedszkolu jest nam dobrze, Moje imię, Nad morzem i w górach.

3. Moja droga do przedszkola: Na skrzyżowaniu, Przejście przez ulicę, Ruch uliczny, Znaki drogowe, Samochody specjalistyczne.

4. Nadeszła jesień: Park jesienią, Drzewa w jesiennej szacie, Co słyszysz na początku nazwy obrazka?, Lewa strona, prawa strona, Co nam jesień w koszyku niesie?

• Dzieci z Grupy IX brały we wrześniu udział w zajęciach zorganizowanych z okazji Dnia Przedszkolaka oraz w 27. Akcji Sprzątania Świata-Polska.

Zapraszamy Rodziców trójki klasowej bez dzieci na zebranie, które odbędzie się w ogrodzie przedszkolnym dnia 15.09 (wtorek). Zebranie rozpocznie się o godzinie 16.30, przewidywany czas zakończenia to 17.00.

Prosimy zabrać ze sobą:

• maseczkę,
  • rękawiczki,
  • długopis,
  • notes.

W razie załamania pogody termin zebrania może ulec zmianie. Prosimy śledzić stronę internetową.