KLAUZULA INFORMACYJNA

Wypełniając obowiązek prawny uregulowany zapisami art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) Dz. U. UE . L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r, dalej jako „RODO”, informujemy, że:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.5 ust.2 RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu,
10. po zamknięciu okienka, do klauzuli informacyjnej masz dostęp w górnej części strony.
zapoznałem/zapoznałam się

Projekty

"Mały Książkomaniak"

logo Mały Książkomaniak

Projekt „Mały książkomaniak” to szereg działań, które mają na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, który jest prowadzony przez Widzewskie Domy Kultury "502". Podczas trwania bieżącej edycji  klub czytelniczy z grupy VI "Czytające motylki" wykonują różnorodne literackie zadania. Za każde zadanie dzieci otrzymują nagrodę - książkę do grupowej biblioteczki.

Zadanie 1 w tym roku dotyczyło baśni i legend, które najbardziej lubią Książkomaniacy. Zobaczcie przykładowe prace:

Legenda o "Królowej Bałtyku"

Rysunek dziecka "Królowa Bałtyku"Rysunek nr 2 "Królowa Bałtyku"Rysunek nr 3 "Królowa Bałtyku"

Legenda o "Morskim Oku"

Rysunek legendy Morskie OkoRysunek nr 3 Morskie OkoRysunek nr 4 Morskie Oko

Zadanie 2 to "potworne" postacie z książek. Każdy z nas lubi czasem się bać – dlatego z wypiekami na twarzy czytamy opowiadania i powieści, w których główną rolę odgrywają potwory i duchy. Czasami potwory lubią ciasteczka, a z duchami odkrywamy strasznie ciekawe tajemnice, dlatego można te stworzenia polubić i wcale się ich nie bać!

Potworne postacie praca wykonana przez dzieci "Gorączkowy duch"
Anna Kaca "Gorączkowy duch"

Stuka, puka, pufa, puf!
Za mną maszeruje duch.
Głośno sapie, hałasuje,
Jego dech na plecach czuję!

   Czas uciekać, gdzie pieprz rośnie.
   Bo duch stąpa jeszcze głośniej,
   Zaraz porwie mnie na szafę,
   Wcześniej mocno ucho złapie!

Moje włosy potarmosi,
Połknie ciastko, to od Zosi...
Strach przed duchem we mnie wzbiera,
- Zjem cię, połknę - duch tak gdera!

   - Nie rusz mojej poduszeczki!
   I uciekaj stąd, niegrzeczny!
   Ja obronię się skutecznie
   Idź w świat duchu! Idź nareszcie!

Duch odleciał z nieba skrawkiem
Wiesz? On nie był tu przypadkiem.
To gorączki wielka siła,
Złego ducha wymyśliła.

   Tak, więc kiedy masz złe noce.
   Gdy gorączka ma Cię w mocy,
   Przytul misia, swego zucha
   Niech przegoni złego ducha!

Już nie stuka żaden duch!
Jestem zdrowa, aż za dwóch!
Znikaj duchu gorączkowy,
Za sto gór, w swój świat szalony...

Zadanie 3 polegało na zaprojektowanie bombki, która mogłaby się znaleźć na choince prawdziwego bibliofila.

Bombka wykonana przez dzieci

https://pl-pl.facebook.com/malyksiazkomaniak


„Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury”

W roku szkolnym 2020/2021 Grupa III Pszczółki przystąpiło do projektu edukacyjnego „MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY”
Organizatorem projektu jest Grupa MAC S.A. (właściciel marek MAC Edukacja, MAC Technologie i MAC Dydaktyka), z siedzibą w Kielcach, przy ulicy Witosa 76 przy współpracy z CEBP 24.12 Sp. z o.o. wydawcą miesięcznika Bliżej Przedszkola. Autorem projektu jest Aneta Konefał, dyrektor Przedszkola w Kolbuszowej.

Razem z Misiem przedszkole realizuje kierunek polityki MEN.

Przedszkolaki będą miały różne zadania do zrealizowania:

  • Moduł I - „Książki dzieciństwa” – misiowy ranking książkowych hitów dzieci i rodziców.
  • Moduł II - Mały Miś w świecie emocji. Rozwijanie inteligencji emocjonalnej dzieci.
  • Moduł III - Dbamy o zdrowie z Małym Misiem. Kształtowanie czynnych postaw wobec zdrowia i bezpieczeństwa poprzez propagowanie zdrowego stylu życia i tworzenie warunków do dokonywania wyborów sprzyjających zdrowiu.
  • Moduł IV - Zmisiowany eko-kalendarz.
  • Moduł V – Misiowe Laboratorium „Czterech żywiołów”
  • Moduł VI - Mały Mis i supertajny projekt.
  • Moduł VII -  Bijemy rekord Polski z Małym Misiem.

„Uwaga: ruch! - dekodujemy dysleksję”

W bieżącym roku szkolnym Grupa III Pszczółek pierwszy raz weźmie udział  w projekcie eTwinning.

Projekt zostanie połączony z obchodami Tygodnia Świadomości Dysleksji oraz Tygodniem Kodowania, czyli usprawnienie percepcyjno-motoryczne  z kodowaniem. Wspólnie z Partnerami wypracujemy bazę propozycji ćwiczeń i aktywności dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, które wprowadzać je będą do działań około programistycznych, a przy tym poprawiać koordynację ciała oraz postrzeganie i pamięć wzrokowo-słuchową.


  "IDŹ TY LEPIEJ, KOZIOŁECZKU SZUKAĆ SWEGO PACANOWA"

  Ogólnopolski Projekt Edukacyjny  „ Idź ty lepiej Koziołeczku szukać swego Pacanowa” realizowany będzie w roku szkolnym 2020 /2021 od września do czerwca w grupie III "Pszczółki", V "Sówki", VIII "Gumisie". W trakcje realizacji projektu dzieci zapoznają się z autorem książek o Koziołku – Matołku - Kornelem Makuszyńskim i Marianem Walentynowiczem oraz poznają przygody „Koziołka Matołka”. Przedszkolaki wirtualnie przeniosą się do bajecznego miejsca jakim jest „Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie”, a także podróżując różnymi środkami lokomocji w towarzystwie Koziołka zwiedzą wiele polskich miast.

                                                                 


"WĘDRUJĄCY ŚMIECIUSZEK PO ŁÓDZKICH PRZEDSZKOLACH"

Ogólnołódzki projekt edukacyjny, w którym bierze udział grupa IV "Słoneczka". Projekt ma na celu propagowanie zachowań proekologicznych zachęcających do selektywnej zbiórki odpadów. Poprzez zapoznanie się ze Śmieciuszkiem Stasiem, który odwiedził naszą grupę, a także różnorodne działania uświadamiamy dzieciom, jak ważne znaczenie w naszym życiu ma segregacja odpadów.

                                 


"WYZWANIA TEODORA" 

W bieżącym roku szkolnym dzieci z grupy VIII Gumisie i III Pszczółki będą realizowały Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Wyzwania Teodora". Teodor to bocian, przyjaciel dzieci, a zwłaszcza przedszkolaków. Postanowił on zostać profesorem nauk przedszkolnych i przekazywać najmłodszym wiedzę oraz pomagać dobywać nowe umiejętności, jednocześnie mobilizując ich do jak najbardziej kreatywnych działań. Teodor wyznacza przedszkolakom siedem zadań do wykonania, dzięki którym dzieci osiągną siedem sprawności. Dzięki aktywnemu uczestnictwu w projekcie dzieci otrzymają odznaki za każdą zdobytą sprawność oraz na koniec dyplom profesora Teodora, natomiast przedszkole zyska certyfikat miejsca sprzyjającego wszechstronnemu rozwojowi dziecka.