Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Wydarzenia

Dzień Chłopaka 30.09.2023

Dzień Chłopaka2  

Dzień chłopaka

Dzień Chłopaka, który przypada na 30 września, obchodzony był w grupie IV. Tego dnia, małe damy sprawiły małym kawalerom przyjemność składając życzenia i wręczając drobne upominki. Ten dzień był przepełniony mnóstwem pozytywnych emocji.
Świętujemy Dzień Chłopaka,
będzie z tego niezła draka.
Psoty, tańce i zabawa,
to dopiero supersprawa.
Więc koledzy drodzy nasi,
niech wam wszystko w życiu pasi.
 

Zbiórka kasztanów

Spacer po parku w jesienny dzień? Brzmi wspaniale. Drzewa szumią kolorowymi liśćmi, słońce jeszcze grzeje, a wśród traw błyszczą kasztany. Zbieramy wszyscy kasztany na praktyczny cel. Zebrane dary jesieni będą przekazane do skupu kasztanów. Znajdą zastosowanie w kosmetologii, przy produkcji kremów leczniczych. Skupy mają swoje zasady – towar musi być posortowany i bez łupin. Nie może być też oznak pleśni lub uszkodzenia. Co ważne, zebrane dary wymienimy na pieniążki, za które kupimy pomoce dydaktyczne do klas naszych przedszkolaków. W zbieranie bawią się nie tylko dzieci z rodzicami, ale również dziadkowie, znajomi czy sąsiedzi. 

Kasztany Darmowe zdjęcie - Public Domain Pictures

Bądźmy aktywni - Ruch to zdrowie 
be_active_map_polPL-date

Przedszkole Miejskie nr 200 dołączyło do akcji #BeActive Europejski Tydzień Sportu, który jest inicjatywą Komisji Europejskiej mającą promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie. Tydzień ten ma zapoczątkować nowe działania oraz opierać się na już istniejących, udanych przedsięwzięciach o charakterze europejskim, krajowym, regionalnym lub lokalnym. Ta ogólnoeuropejska kampania realizowana pod hasłem #BeActive (Bądź aktywny) ma zachęcić obywateli do aktywnego trybu życia w ciągu obchodów Tygodnia oraz przez cały rok!

Nasza przedszkolna akcja "Bądźmy aktywni - Ruch ro zdrowie" ma na celu propagowanie zdrowego stylu życia poprzez ruch i aktywny wypoczynek wśród jak najszerszej grupy dzieci w wieku przedszkolnym. W naszym przedszkolu prowadzone będą gimnastyka, ćwiczenia muzyczno – ruchowe oraz gry i zabawy ruchowe w sali lub na świeżym powietrzu. Sport zaspokaja dzieciom naturalną potrzebę ruchu, dostarcza bodźce rozwojowe, kształtuje prawidłową postawę ciała, wzmacnia kondycję, jak również wpływa na psychikę i osobowość dziecka. Zajęcia gimnastyczne, jak i udział w zawodach sportowych wyzwolą u dzieci duże emocje. Dzieci będą uczestniczyć w różnych formach zajęć ruchowych mobilizując również swoich rodziców do aktywnego udziału w zabawach i ćwiczeniach sprawnościowych.

Bądźmy aktywni

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA - 20.09.2023

Dzien Przedszkolaka3

Dzień Przedszkolaka2
Dzień Przedszkolaka

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka – święto obchodzone corocznie 20 września, ustanowione z inicjatywy Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej 13 września 2013 roku dla popularyzacji wychowania przedszkolnego i wzrostu jego znaczenia w świadomości społecznej.

DZIEŃ KROPKI - 15.09.2023

15 (września) obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki w oparciu o opowiadanie, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti https://youtu.be/6up6gjmgJlA?si=ud3uNalcibH-7rkc

Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności. Celem Międzynarodowego Dnia Kropki jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania. Tego dnia nasze zabawy wypełnione były kolorowymi kropkami.

Dzień Kropki2

Dzień Kropki

 

30 AKCJA SPRZĄTANIA ŚWIATA - 12.09.2023

Jak co roku, nasze dzielne przedszkolaki brały udział w jubileuszowej "30. Akcji Sprzątania Świata – Polska" w ramach współpracy z Fundacją "Nasza Ziemia". W bieżącym roku Akcja odbywała się pod hasłem: "Sprzątanie Świata łączy ludzi". Sprzątaliśmy ogród przedszkolny, teren dookoła placówki oraz najbliższą okolicę osiedla, na którym znajduje się nasze przedszkole. W Akcji brały udział dzieci z Grupy IV, VII, i VIII wraz z paniami nauczycielkami oraz paniami z obsługi. Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom za poświęcenie oraz aktywny udział w naszej Akcji.

sprzątanie świata 

 

 


ARCHIWUM ROK SZKOLNY 2022-2023

Konkurs recytatorski

Konkurs recytatorski "Wiosna, ach to Ty!" odbył się w przedszkolu nr 23 w Łodzi. Reprezentantem naszego przedszkola był Mikołaj A. z gr XI, który zdobył I miejsce. Gratulacje!

konkurs recytatorski


dyplom festiwal matematyczny

Dnia 18 kwietnia 2023 w Przedszkolu Miejskim nr 66 w Łodzi odbył się III Ogólnołódzki Festiwal Matematyczny "Matematyka się liczy", na którym zdobyliśmy I miejsce. Nasze Przedszkole reprezentowało 4 dzieci z grupy V, VI, XI. Gratulujemy  oraz życzymy powodzenia w zdobywaniu dalszych sukcesów!

festiwal matematyczny  festiwal matematyczny

festiwal matematyczny  festiwal matematyczny


WALENTYNKOWE WARSZTATY

14 lutego 2023 r. nasze przedszkole zostało zaproszone na warsztaty z teatrem Kamishibai do Biblioteki Publicznej w Koluszkach.

Zgromadzone tego dnia dzieci z Przedszkola nr 3 w Koluszkach miały okazję obejrzeć i wysłuchać autorskiej bajki pt.: "Jak Pan Serducho szukał drugiej połówki" zaprezentowanej z wykorzystaniem teatru Kamishibai.

Przygody Pana Serducho zainspirowały nas do wspólnej zabawy. Dzieci pomagały bohaterowi bajki szukać jego wąsów, kapelusza i innych atrybutów. Zamieniliśmy się na chwilę w żywe serduszkowe sudoku. Szukaliśmy wspólnie drugiej połowy serca, a także kodowaliśmy w pionie w języku angielskim układając pajączki na rynnach według wylosowanej cyfry na kostce. Na koniec warsztatów walentynkowych wykonaliśmy pracę plastyczną pt.: "Traf pomponem prosto w serce", która stała się zabawką sensoryczną, jaką dzieci mogły zabrać ze sobą na pamiątkę.

Warsztaty zostały przeprowadzone w ramach promocji ogólnopolskiego projektu czytelniczego pt.: "Skrzat Kamiś odkrywa teatr papierowy i zaprasza w świat bajek kolorowy". Jest on realizowany we współpracy dwóch placówek: Przedszkola Miejskiego nr 200 w Łodzi oraz Przedszkola nr 2 w Koluszkach. Miejska Biblioteka Publiczna, która była gospodarzem naszych warsztatów jest jednocześnie Honorowym Patronem naszego projektu.

   

   

 


Serdecznie dziękujemy Państwu za zaangażowanie w akcję "Góra Grosza".


AKCJA CHARYTATYWNA pt.: "ŚWIĄTECZNY PODARUNEK DLA SENIORA"

            Jak co roku, również przed Świętami Bożego Narodzenia 2022 zorganizowaliśmy w naszym przedszkolu konkurs plastyczny połączony z akcją charytatywną na rzecz Seniorów i Podopiecznych zaprzyjaźnionego z naszą placówką Domu Pomocy Społecznej "Rudzka" w Łodzi.

            W akcji wzięły udział nasze przedszkolaki, które wraz z Rodzicami i nauczycielkami tworzyły prezenty dla Seniorów. Nasze przedszkole zorganizowało również wśród Rodziców zbiórkę drobnych słodkości. Wszystkie podarunki zostały dostarczone przez nasze panie nauczycielki do DPS-u "Rudzka" w Łodzi.

Serdecznie dziękujemy przedszkolakom i Rodzicom za okazaną pomoc w organizacji naszej akcji.


KONKURS PLASTYCZNY "EKO-CHOINKA"

W okresie przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia nasze przedszkole zorganizowało konkurs plastyczny pt.: "EKO-CHOINKA".

Zaangażowanie naszych przedszkolaków oraz Rodziców zaoowocowało takimi oto pracami, które prezentujemy poniżej na zdjęciach. Z uwagi na to,że wszystkie choinki były piękne i oryginalnie wykonane, komisja konkursowa postanowiła nagrodzić wszystkich uczestników.

Nagrody otrzymali:

GRUPA I: Artur P., Adam H., Laura B., Lena M., Milan S., Hania J., Wojciech S.

GRUPA II: Jagna R., Karol K., Wojciech K.,

GRUPA III: Ignacy C., Henryk A., Rafał O.,

GRUPA IV: Daniel G.,

GRUPA V: Hania K., Emil P., Hania O., Nikola J.,

GRUPA VI: Antoś C., Julia M.,

GRUPA VII: Natalia P.,

GRUPA VIII: Kuba K., Wiktor W., Kuba J.,

GRUPA IX: Liliana N.,

GRUPA X: Iga Cz., Zuzia M., Ania S.,

GRUPA XI: Stanisław J., Teresa Ł.

Dziękujemy wszystkim przedszkolakom i ich Rodzicom za udział w konkursie. Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!

 

 

 


dyplom


Udział w akcji charytatywnej „Serce za odwagę”.

W okresie przedświątecznym dzieci przygotowały wraz z nauczycielkami kartki świąteczne dla kombatantów i weteranów wojennych. Kartki zostały przesłane do Fundacji Pamięci Narodów, skąd zostaną dostarczone do rąk Seniorów jeszcze przed świętami.

https://pamiecnarodow.pl/serce-za-odwage/


AKCJA "GÓRA GROSZA"

Serdecznie zapraszamy do udziału w XXIII akcji "Góra Grosza". Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną dla dzieci (w szczególności wychowujących się poza własnym środowiskiem rodzinnym) i rodzin.
Głównym obszarem wsparcia jest:
a) pomoc dla rodzinnej pieczy zastępczej
b) pomoc dla instytucjonalnej pieczy zastępczej
c) usamodzielnianej młodzieży z pieczy zastępczej
d) programy dla rodzin zastępczych i adopcyjnych
e) programy dla dzieci jak i dla osób z ich otoczenia
f) lokalne programy w zakresie pomocy dziecku i rodzinie. 

Akcja przeprowadzana jest poprzez zbiórkę monet (od 1 gr do 5 zł) w placówce w miejscu oznaczonym akcją "Góra Grosza". Więcej informacji na temat przeprowadzanej akcji https://towarzystwonaszdom.pl/gora-grosza/xxiii-edycja/

akcja góra grosza


NARODOWY DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI- 11 LISTOPADA

10 listopada o godzinie  11:11 nasze przedszkole przystąpiło do akcji "Szkoła do hymnu"

dyplom szkoła do hymnu


BATERIE ZBIERAMY - WSPÓLNIE O ŚRODOWISKO DBAMY

Od października 2022r wznowiliśmy współpracę z firmą „REBA” Organizacja Odzysku S.A.). Zachęcamy Państwa do zbierania zużytych baterii, aby w ten sposób chronić nasze środowisko. Wszyscy wiemy, że są one odpadem bardzo niebezpiecznym, zawierają składniki groźne dla naszego organizmu, które mogą wywołać różne choroby. Firma przysłała nam pojemnik (stoi w przedsionku), do którego wrzucamy stare baterie. Chrońmy wspólnie z dziećmi środowisko przed niebezpiecznym odpadem.


27.10.2022 r - Dyniowy Pokaz Mody


KAMPANIA "BEZPIECZNY PRZEJAZD - ZATRZYMAJ SIĘ I ŻYJ"

W ramach kampanii "Bezpieczny przejazd..." nasze przedszkole gościło Panią Renatę Karaś z PKP Polskich Linii Kolejowych S. A. Celem akcji jest uświadamianie młodych osób jak wygląda poprawne przechodzenie i przejeżdżanie przez przejazdy lub przejścia kolejowe. Podczas spotkań edukacyjnych koordynatorka kampanii spotkała się z przedszkolakami, ucząc ich podstawowych zasad przekraczania torów. Co więcej, młodzi uczestnicy poznali najważniejsze znaki oraz nabyli wiedzę o tym, czego nie wolno robić w pobliżu torów. Jest to nauka poprzez zabawę, dlatego też, aby dzieci zachęcić i zainteresować, otrzymały na koniec prelekcji kolorowanki. 

Zapraszamy do sekcji dla najmłodszych (filmiki, gdy, ciekawostki"

https://bezpieczny-przejazd.pl/edukacja/dla-dzieci/


29 AKCJA SPRZĄTANIA ŚWIATA - 23.09.2022

Jak co roku, nasze dzielne przedszkolaki brały udział w "29. Akcji Sprzątania Świata – Polska" w ramach współpracy z Fundacją "Nasza Ziemia".

W bieżącym roku Akcja odbywała się pod hasłem: "Wszystkie śmieci są nasze".

Sprzątaliśmy ogród przedszkolny, teren dookoła placówki oraz najbliższą okolicę osiedla, na którym znajduje się nasze przedszkole.

W Akcji brały udział dzieci z Grupy IV, V, VI oraz VII wraz z paniami nauczycielkami.

Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom za poświęcenie oraz aktywny udział w Akcji. Nasze Przedszkole otrzymało certyfikat uczestnictwa w wydarzeniu od Fundacji "Nasza Ziemia".


OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA - 20.09.2022

Obraz autorstwa pressfoto na Freepik


OBCHODY MIĘDZYNARODOWEGO DNIA KROPKI - 15.09.2022


ROK SZKOLNY 2021/2022

dyplom ekotriki" Czym byłby świat dziecka bez bajek?"

Kolejny już rok w Przedszkolu Miejskim nr 200 w Łodzi realizowana jest autorska innowacja pedagogiczna pt.: "Bajka ze skrzynki Kamishibai – receptą na budzenie dziecięcych emocji, wyobraźni i kreatywności".

Głównym celem i zadaniem innowacji jest wspieranie rozwoju społeczno-emocjonalnego dzieci w wieku przedszkolnym przy użyciu elementów bajkoterapii.

W trakcie realizacji innowacji wykorzystane zostały zarówno bajki i baśnie znane podopiecznym z literatury dziecięcej, jak również opowiadania autorskie. Są one prezentowane dzieciom przy wykorzystaniu teatru obrazkowego zwanego Kamishibai, czyli drewnianej "skrzynki" z przesuwającymi się w niej obrazkami z wybraną bajką.

Opowiadania i bajki w realizowanej innowacji zostały dobrane przez autorki w taki sposób, aby wyrazić pedagogiczne i terapeutyczne podejście do podopiecznych poprzez oparcie ich na fundamentalnych wartościach takich jak: współpraca, przyjaźń, odpowiedzialność, miłość, wytrwałość, samoakceptacja oraz umiejętność radzenia sobie z emocjami i trudnościami.

teatrzyk Kamishibaiteatrzyk Kamishibai2teatrzyk Kamishibai2teatrzyk Kamishibai3teatrzyk Kamishibai4teatrzyk Kamishibai5Teatrzyk Kamishibai6Teatrzyk Kamishibai7Wyróżnienie w konkursie plastycznym

Dwie dziewczynki z grupy V brały udział w konkursie plastycznym "Dobranocki z dawnych lat" organizowanym przez PM 90 w Łodzi, zdobywając wyróżnienie. Jeszcze raz gratulujemy i życzymy dalszego rozwijania umiejętności plastycznych.


ROZSTRZYGNIĘCIE OGÓLNOŁÓDZKIEGO PRZEGLĄDU TWÓRCZOŚCI JULIANA TUWIMA

„ZABAWNA KRAINA JULIANA TUWIMA”

Zgodnie z postanowieniami przeglądu twórczości Juliana Tuwima "Zabawna Kraina Juliana Tuwima" zwycięscy konkursu ( I, II, III miejsca) mogą od 18.05.22 r. odbierać nagrody rzeczowe i dyplomy w Przedszkolu Miejskim nr 200, w godzinach 7.30 - 16.30

Wyróżnienia, dyplomy za udział oraz podziękowania zostały wysłane mailowo.

Jeszcze raz GRATULUJEMY  i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie. 

 

W kwietniu 2022 r. został zorganizowany ogólnołódzki przegląd twórczości Juliana Tuwima, który był konkursem "Zabawna Kraina Juliana Tuwima". Koordynatorkami konkursu były nauczycielki: Grażyna Łuszczyńska, Kamila Mamos i Dorota Kulik. Konkurs miał formę nagrania występów dzieci. Dzieci prezentowały dowolny
utwór poetycki Juliana Tuwima wykonane solo lub grupowo.

Celem konkursu było:
- Popularyzacja twórczości Juliana Tuwima oraz zainteresowanie dzieci poezją.
- Kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego i rozwijanie zdolności
recytatorskich, rozwijanie pamięci.
- Zachęcanie do występów przed publicznością, wyrabianie odwagi i śmiałości.

Na naszą konkursową pocztę dostarczono wiele nagrań z łódzkich przedszkoli. Każdemu uczestnikowi konkursu serdecznie dziękujemy za przesłanie nagrań występów do przedszkola, gdzie komisja konkursowa dokonała ich przeglądu.

Komisja konkursowa miała nie lada wyzwanie, ponieważ poziom był bardzo wysoki i wyrównany. Wiersze w interpretacji przedszkolaków oczarowały jurorów. Komisja postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

I miejsce 
"Rzepka" Przedszkole Miejskie nr 155

II miejsce
"Ptasie plotki" Przedszkole Miejskie nr 200 (grupa IV)
"Okulary" Przedszkole Miejskie nr 200 (grupa V)

III miejsce
"O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci" Przedszkole Miejskie nr 214
"Kotek" Przedszkole Miejskie nr 214
"Kotek" Przedszkole Miejskie nr 155

Wyróżnienia
"O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci" Przedszkole Miejskie nr 207
"Abecadło" Przedszkole Miejskie nr 215
"Okulary" Przedszkole Miejskie nr 214
"Spóźniony słowik" Przedszkole Miejskie nr 206
"O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci" Przedszkole Miejskie nr 160
"Słoń Trąbalski" Przedszkole Miejskie nr 155
"Zosia Samosia" Przedszkole Miejskie nr 155

O terminie odbioru nagród (I, II, III miejsce) oraz wyróżnień wkrótce poinformujemy drogą mailową, dodatkowo informacja pojawi się na stronie interentowej w zakładce Wydarzenia. 

Dyplomy dla przedszkolaków za udział w konkursie oraz Podziękowania dla nauczycieli zostaną wysłane na adres mailowy podany w zgłoszeniach (w maju).
"Dyzio Marzyciel" Przedszkole Miejskie nr 48
"Okulary" Zespół Przedszkoli Miejskich nr 4
"Okulary" Przedszkole Miejskie nr 9
"Okulary" Przedszkole Miejskie nr 105
"Okulary" Przedszkole Miejskie nr 90
"Okulary" Przedszkole Miejskie nr 129
"Okulary" Przedszkole Miejskie nr 207
"Kotek" Przedszkole Miejskie nr 207
"Skakanka" Przedszkole Miejskie nr 200 (grupa X)
"Abecadło" Przedszkole Miejskie nr 200 (grupa XI)
"Zosia Samosia" Przedszkole Miejskie nr 214
"Okulary " Przedszkole Miejskie nr 200 (grupa IX)
"Rzepka" Przedszkole Miejskie nr 200 (grupa VI)

Rozstrzygnięcie konkursu ma charakter ostateczny i nie podlega odwołaniu.

Jeszcze raz dziękujemy WSZYSTKIM za udział w konkursie.ROZSTRZYGNIĘCIE OGÓLNOŁÓDZKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

„WALENTYNKA Z RECYKLINGU”

Pod koniec stycznia 2022 r. został zorganizowany ogólnołódzki konkurs plastyczny "Walentynka z recyklingu". Koordynatorkami konkursu były nauczycielki grupy IV – Edyta Kaczanowska, Magdalena Starosta i grupy XI – Magdalena Żak.

Walentynkowy konkurs miał na celu:

· wyrażanie pozytywnych uczuć i emocji w formie plastycznej;

· kształtowanie postawy ekologicznej poprzez wykorzystanie nieużytków w pracy plastycznej;

· rozwijanie wyobraźni twórczej i pomysłowości.

Na naszą walentynkową pocztę dostarczono 65 prac dzieci z łódzkich przedszkoli. Każdemu uczestnikowi konkursu serdecznie dziękujemy za wykonanie pracy plastycznej z wykorzystaniem nieużytków. Walentynki są prześliczne, cieszą oko i serce.

Komisja konkursowa wyłoniła trzy zwycięskie prace, które zachwyciły niepowtarzalnością. Laureaci konkursu „Walentynka z recyklingu” to:

Zuzanna Ryś (6 lat) z Przedszkola Miejskiego nr 66 w Łodzi

Pierwsze miejsce

Natalia Kwiecińska (5 lat) z Przedszkola Miejskiego nr 200 w Łodzi

Julia Bartosik (3 lata) z Przedszkola Miejskiego nr 170 w Łodzi

Gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów! Nagrody i dyplomy dla laureatów oraz podziękowania dla nauczycieli, pod kierunkiem których zostały wykonane nagrodzone prace będą do odbioru w Przedszkolu Miejskim nr 200 od 23 lutego.

Pozostali uczestnicy otrzymają dyplomy (za udział bądź wyróżnienie) i podziękowania drogą elektroniczną do 28 lutego (informujemy, że zdarza się, że maile trafiają do folderu spam bądź wiadomości-śmieci; trzeba zajrzeć do tych folderów, jeśli dyplomy nie dotrą w podanym terminie).

Oto prace wyróżnione

Oto prace pozostałeWystawa pomocy dydaktycznych "Bawimy się zmysłami" tworzona przez nauczycieli.

Pomoce dydaktyczne mają za zadanie stymulować zmysły: wzrok, słuch, smak, węch, czy dotyk.

zmysły


Święta Bożego Narodzenia

Boże Narodzenie

Boże Narodzenie 2


Udział w akcji charytatywnej "Podarunek dla Seniora" 

Przygotowanie  prezentów i kart bożonarodzeniowych dla podopiecznych oraz pracowników Domu Pomocy Społecznej "Rudzka" w Łodzi.
dla seniora 1
dla seniora 2
dla seniora 3
dla seniora 4

Wizyta Mikołaja

Wizyta Mikołaja 2021

Warsztaty kulinarne pt.: "Świąteczne pierniki": przygotowywanie ciasta, wykrawanie pierników przy pomocy foremek, lukrowanie i ozdabianie oraz słodka degustacja.
świąteczne pierniki

MIKOŁAJKI

Mikołajki 2021

Udział przedszkola w zbiórce kredek. Akcja charytatywna na rzecz dzieci uczących się w szkołach przyszpitalnych.

      zbiórka kredek  zbiórk kredek


dyplom razem na święta


ROZSTRZYGNIĘCIE OGÓLNOŁODZKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „JARZYNOWY ZAWRÓT GŁOWY”

W listopadzie został zorganizowany ogólnołódzki konkurs plastyczny "Jarzynowy zawrót głowy". Koordynowany był przez nauczycielki grupy IV – Edytę Kaczanowską, Magdalenę Starostę i nauczycielki grupy XI – Edytę Barcikowską – Wiaderek, Magdalenę Żak.

Celami konkursu było:

• kształtowanie i propagowanie zdrowych nawyków żywieniowych poprzez zachęcanie do spożywania warzyw;

• prezentacja warzyw w formie plastycznej;

• rozwijanie wyobraźni twórczej, pomysłowości i poczucia estetyki.

W konkursie wzięło udział 71 przedszkolaków z łódzkich przedszkoli. Każdemu uczestnikowi bardzo dziękujemy za wykonanie pracy plastycznej.

Komisja konkursowa wyłoniła:

I miejsce w kategorii wiekowej 3-4 latki - Anna Pawlata z PM 159

I miejsce w kategorii wiekowej 5-6 latki - Tymon Borowski z PM 71

I miejsce w konkursie

I miejsce w konkursie

Gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów. Nagrody i dyplomy za I miejsce oraz podziękowania dla nauczycieli, pod kierunkiem których zostały wykonane prace będą do odbioru w Przedszkolu Miejskim nr 200 od 8 grudnia. Pozostali uczestnicy otrzymają dyplomy (za udział bądź wyróżnienie) i podziękowania drogą elektroniczną do 12 grudnia (informujemy, że zdarza się, że maile trafiają do folderu spam bądź wiadomości-śmieci; trzeba zajrzeć do tych folderów, jeśli dyplomy nie dotrą w podanym terminie).

Oto prace wyróżnione

wyróżnienie 1

wyróżnienie

wyróżnienie

wyróżnienie

wyróżnienie

Oto prace pozostałe

praca

praca

praca

praca

praca


Degustacja orzechów u Wiewiórki ;-)

degustacja orzechów


Dzień Dyni


certyfikat Koduj razem z Misiem

Wiodące kompetencje kluczowe: kompetencje w zakresie rozumienia i tworzenia informacji; kompetencje w zakresie wielojęzyczności; kompetencje matematyczne oraz kompetencje w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii; kompetencje cyfrowe;

Rozwijanie czytelnictwa: przygotowanie dzieci do czytania poprzez zabawy z kodami;


Obchody Dnia Pluszowego Misia 

dzień Misia


Certyfikat Code Week 2021


wizyta policjanta

Wizyta Panów policjantów oraz psa policyjnego tropiącego Leona połączona z rozmową na temat pracy policjanta oraz prezentacja wyposażenia policyjnego (październik 2021 - GR IV i GR XI)


Europejski Tydzień Kodowania: promowanie umiejętności cyfrowych

To już dziewiąta edycja Europejskiego Tygodnia Kodowania – oddolnej inicjatywy, w ramach której świętuje się kreatywność, rozwiązywanie problemów i współpracę poprzez programowanie i inne działania związane z technologią dla osób w każdym wieku.

                                   tydzień kodowania

tydzień z kodowaniem 2021.1

Certyfikat Code Week 2021


Obchody Międzynarodowego Dnia Drzewa - warsztaty inspirowane obrazem Gustava Klimta pt.: "Drzewo życia" w ramach realizacji projektu pt.: "Zabawy sztuką".

Dzień drzewa

dzień drzewa 2

dzień drzewa 3


Warsztaty kulinarne w ramach Światowego Dnia Warzyw i Owoców: tworzenie sałatki owocowej i soku marchwiowo-jabłkowego

dzien warzyw i owocow

dzień warzyw i owoców 2

dzień warzyw i owoców 3


Dzień Edukacji Życzenia 1

 

Dzień Edukacji życzenia 2


"Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci"

Wraz z rozpoczęciem roku przedszkolnego nasza Placówka wzięła udział w ogólnopolskiej akcji " Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci” organizowanym przez Green Office Ecologic z o. o., której celem jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami.Podsumowując, zebraliśmy łącznie 795 kg elektrośmieci, zdobywając tym samym bon o wartości 119 zł do wykorzystania na sprzęt sportowy.

Wszystkim zaangażowanym w akcję serdecznie dziękujemy.

 


Dzień głośnego czytania plakat

Dyplom za udział w akcji promującej czytanie

29.09.2021 r. obchodzony jest Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji przedszkolaki miały okazję poznać twórczość dwóch nauczycielek wychowania przedszkolnego. Pani Dorota Kluska stworzyła piękne opowiadanie pt. „Wędrówka Małego Kasztanka”, a Pani Karolina Ząbczyk wzbogaciła je ślicznymi ilustracjami. Całość została zaprezentowana dzieciom w formie Teatrzyku Kamishibai. Zachęcamy Państwa do codziennego czytania swoim dzieciom!


20 września Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Zdjęcie z Dnia Przedszkolaka


Akcja "Sprzątanie Świata"

sprzątanie świata plakat

Jak co roku, trzeci weekend września to dzień międzynarodowej kampanii „Sprzątania świata.” Dlatego przedszkolaki PM200, przeprowadziły wspólne sprzątanie. Celem akcji jest edukacja oraz zachęcenia dzieci do podejmowania odpowiedzialnych działań, które zmniejszą negatywny wpływ na środowisko.

sprzątanie

sprzątanie świata

certyfikat sprzątanie świata 2021 


WYCIECZKA NA SKRZYŻOWANIE

skrzyżowanie

skrzyżowanie 2


Dzień Chłopaka


15 września Międzynarodowy Dzień Kropki

dzień kropki

Zdjęcie z Dzień Kropki


Rok szkolny 2020/2021

XXIFestiwalTeatrow

Drodzy Państwo z dumą i ogromną przyjemnością informujemy, że nasze Przedszkole Miejskie nr 200 przodowało w XXI Przeglądzie Teatrów Przedszkolnych im. H. Ryla, organizowanego przez Bałucki Ośrodek Kultury. Wiele łódzkich grup przedszkolnych brało udział w tym wydarzeniu, jednakże to MY (PM200) zostaliśmy faworytami.
Gratulacje dla Dzieci.
Na rozstrzygnięciu Festiwalu były nasze podopieczne z grupy VIII Nela, Klaudia z Mamą, z grupy VI Anielka z Tatą. Bardzo dziękujemy za obecność i odebranie nagrody dla grupy. Dziewczynki miały również przyjemność obejrzeć Teatrzyk PSIKUS, który zauroczył  bajką "Czemu Marta jest uparta".

XXIFestiwal

XXIFestiwal1

XXIFestiwal3

XXIFestiwal4

XIIFestiwal5

XXIFestiwal6

XXIFestiwal7

Bałucki Ośrodek Kultury
FKM - Festiwal Kreatywności Młodych

Protokół z posiedzenia Jury XXI Festiwalu Teatrów Przedszkolnych im. Henryka Ryla odbywającego się w dniach: 24.05. -17.06. 2021 r. w Centrum Edukacji Kulturowej „Na Żubardzkiej” w Łodzi

W finale XXI edycji Festiwalu Teatrów Przedszkolnych wzięło udział 12 zespołów teatralnych z łódzkich przedszkoli.

Jury w składzie:

Katarzyna Żuk– aktorka Teatru Nowego w Łodzi, instruktor teatralny, nauczyciel. Członek Teatru Improwizacji Ta Dam.

Jolanta Jackowska – aktorka Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi,

Monika Kamieńska – absolwentka Filologii polskiej UŁ, menager kultury, wokalistka Łódzkiego Teatru Piosenki, wykładowca akademicki, dyrektor Bałuckiego Ośrodka Kultury

oceniała spektakle zgodnie z kryteriami zamieszczonymi w regulaminie:

- określone zadanie aktorskie dla każdego dziecka
- spontaniczność dziecka
- konsekwencja w działaniu, spektakl przygotowany w określonej konwencji
- nauczyciel na scenie – jeżeli jest to w nadanej roli
- preferowana żywa muzyka w spektaklu z wykorzystaniem niekonwencjonalnych instrumentów i źródeł dźwięku
- kształtowanie postaw prospołecznych

Po obejrzeniu przedstawień postanowiło przyznać następujące nagrody:

GRAND PRIX
dla Zespołu „MOTYLKI” z PM nr 200 za spektakl „Alicja w krainie czarów”

I nagroda
dla Zespół „Jabłuszko Rumiane” z PM nr 5 za spektakl pt:”Smok Wawelski - legendy zaczarowane wierszem pisane”

II nagroda
dla Zespołu „Gumisie” z PM nr 200 za spektakl „Brzydkie kaczątko”

III nagroda
dla Zespołu „ Sówki” z PM nr 200 za spektakl „Na majowej łączce”

dla Zespołu „Przedszkolaczek” z PM nr 17 za spektakl pt:”Zamieszanie w krainie bajek”

dla Zespołu „Kotki” z PM nr 149 za spektakl „ Przedszkolaki Tuwimowi”

Wszystkie spektakle, w których muzyka, scenografia, ruch sceniczny i jakość słowa są na wysokim poziomie, mają szansę na sukces. Dbałość o podstawowe elementy teatralności widowiska decyduje o jakości przedstawienia, ale jeszcze bardziej decyduje o niej stopień rozwoju młodych aktorów podczas pracy nad przedstawieniem. Odpowiednio uruchamiana energia i wykorzystanie spontaniczność dzieci sprawiają, że spektakl jest żywy, ciekawy i organiczny. Poprawne zapamiętanie tekstu i synchroniczne wykonanie choreografii to nie wszystko. Liczy się to czy młodzi twórcy stali się wrażliwsi, czy poznali nowe relacje międzyludzkie, czy współdziałali w grupie, czy zetknęli się z nieznanymi dotąd emocjami i czy praca nad przedstawieniem sprawiała im przyjemność. Pozytywne podejście dzieci do wykonywania zadań reżyserskich, stopień aktorskiej otwartości i naturalności jest efektem ciekawej pracy na próbach, co w rezultacie przenosi się na jakość przedstawienia, zadowolenie i brak lęku u aktorów. Teatr jest miejscem, które stworzone jest do niesienia radości zarówno twórcom jak i widzom. Teatr jest miejscem poszukiwań, eksperymentów, improwizacji, metafory, symbolu, przesłania. Miejscem kształtowania świadomości i światopoglądu. Miejscem, w którym buduje się postawy przyszłego twórcy i odbiorcy sztuki. Wszystkim realizatorom, którzy o tym nie zapomnieli serdecznie dziękujemy. Tym, którzy szukają teatralnej drogi życzymy wytrwałości i powodzenia.

 

DZIEŃ SKRZATA

My jesteśmy dziś skrzatami,     

          I tańczymy taniec nasz,                

            Pochyleni delikatnie                     

    Idzie w kole Każdy z nas!!!          

Na przełomie maja i czerwca każda grupa obchodziła u siebie w sali "Dzień Skrzata". Były zabawy, tańce, skrzacie czapki i oczywiście dużo uśmiechu :) 

 

dzień skrzata gr 1    dzień skrzata gr 3  

dzień skrzata gr 4     dzień skrzata gr 5

dzień skrzata gr 6     dzień skrzata gr 7

dzień skrzata gr 8     dzień skrzata gr 9

dzień skrzata gr 10     dzień skrzata gr 11


 

"XXI Festiwal Teatrów Przedszkolnych im. Henryka Ryla"

Teatr to idealne miejsce do rozwijania dziecięcej wyobraźni i wrażliwości. To wspaniała okazja do uczenia się nowych treści i zachowań społecznych jak tolerancja, współpraca, poszanowanie innych ludzi i odmiennych poglądów. Festiwal Teatrów Przedszkolnych im. Henryka Ryla jest projektem edukacyjnym, świętem teatru przedszkolnego, którego ideą jest nie tylko prezentacja „najlepszych praktyk” pracy teatralnej, ale przede wszystkim podkreślenie faktu, że dziecko jest pełnoprawnym odbiorcą i uczestnikiem kultury. Pomysłodawcą Festiwalu był Waldemar Presia, aktor Teatru Arlekin w Łodzi, edukator, animator, człowiek o wielkim sercu, nasz wielki przyjaciel. Centrum Edukacji Kulturowej „Na Żubardzkiej” Bałuckiego Ośrodka Kultury to nie tylko miejsce prezentacji spektakli w ramach Festiwalu , ale również miejsce gdzie nauczyciele będą mogli nabyć nowe doświadczenia, poszerzyć wiedzę w zakresie pracy teatralnej. Dla dzieci będzie to prawdziwe święto, gdzie królować będzie radość i zabawa. Uczestnictwo dzieci w procesie artystycznym odgrywa ogromną rolę w rozwoju dziecięcej wrażliwości, empatii, inteligencji emocjonalnej. XXI edycja Festiwalu Teatrów Przedszkolnych im. Henryka Ryla odbywa się w formie online. Festiwal Teatrów Przedszkolnych im. Henryka Ryla adresowany jest do dziecięcych grup teatralnych działających w przedszkolach (miejskich, prywatnych, społecznych) na terenie Łodzi. Zgłoszone na Festiwal nagrania zostaną ocenione przez Radę Artystyczną powołaną przez Organizatora. Patronat nad tegoroczną edycją Festiwalu objął Łódzki Kurator Oświaty oraz Marszałek Województwa Łódzkiego.

Teatr Małego Aktora „Dziewiątka”: „ Wiewiórka czyli o pożytkach z zapominalstwa”

Reżyseria: Magdalena Starosta

Opracowanie plastyczne : Magdalena Starosta oraz dzieci z grupy IX

Opracowanie muzyczne: Magdalena Starosta

Teatr Małego Aktora „Dziewiątka” to zespół sześciolatków z grupy IX PM 200. Dzieci przygotowały bajkę autorstwa Moniki Milewskiej. Bajka została zaadaptowana na potrzeby i możliwości przedszkolaków przez wychowawcę grupy. Podopieczni brali również czynny udział w tworzeniu dekoracji oraz nauce piosenek i tańca do wyżej wymienionej bajki. „Dziewiątka” to zespół przedszkolaków lubiących teatr, przebieranie się i wcielanie w różne role oraz chętnie uczących się ról i odgrywania scenek teatralnych. Dzieci na co dzień mają okazję obcować z teatrem uczestnicząc w warsztatach teatralnych z wykorzystaniem teatru Kamishibai.

Zespół „Gumisie”: „ Brzydkie kaczątko”

Reżyseria: Edyta Kaczanowska

Opracowanie plastyczne : Edyta Kaczanowska, Emila Ruta - Zając

Opracowanie muzyczne: Edyta Kaczanowska

Zespół „Gumisie” to wesołe i żywiołowe przedszkolaki w wieku 6 lat, które występują po raz trzeci na Festiwalu. Trzon zespołu stanowi kilka dziewczynek uzdolnionych aktorsko, które szybko uczą się roli, piosenek i układów tanecznych. Z dużym zaangażowaniem realizują wszystkie wskazówki reżyserskie. Pozostałe dziewczynki w zespole mają okazję przełamywać nieśmiałość i tremę w rolach drugoplanowych. Większość chłopców również całkiem dobrze odnajduje się na scenie teatralnej, choć potrzebują więcej czasu na opanowanie roli i ruchu scenicznego. Cały zespól jest bardzo zgrany, a dzieci polubiły występy na scenie.

Zespół „Sówki”: „ Na majowej łące”

Reżyseria: Katarzyna Łykowska, Dagmara Gliszczyńska

Opracowanie plastyczne : Katarzyna Łykowska, Dagmara Gliszczyńska

Opracowanie muzyczne: Katarzyna Łykowska, Dagmara Gliszczyńska

Grupa „Sówki” to zespół aktywnych, ciekawych poznawczo i otwartych na nowe wyzwania dzieciaczków. Choć to ich debiut teatralny to dadzą z siebie wszystko , tak aby publiczność bawiła się razem z nimi doskonale.

Zespół „Motylki”: „ Alicja w krainie czarów”

Reżyseria: Agnieszka Karga, Dorota Kulik, Kamila Mamos

Opracowanie plastyczne : Dorota Kulik, Kamila Mamos

Opracowanie muzyczne: Agnieszka Karga, Dorota Kulik, Kamila Mamos

Zespół „Motylki” to grupa dzieci pięcioletnich z VI grupy PM 200. Przedszkolaki przygotowały bajkę autorstwa Agnieszki Kargi pt.: „Alicja w krainie czarów”. Inspiracją do napisania scenariusza były zainteresowania dzieci tematyką baśniową i fantastyką. Pięciolatki podczas pobytu w przedszkolu chętnie przenoszą się w świat magii, odgrywają scenki dramowe, improwizują do muzyki klasycznej oraz tworzą własne opowiadania. Dzieci chętnie uczestniczyły w przygotowaniach i wcielały się w role bajkowe.


 

Zdjęcie prac plastycznych Dzień mamy


Dzień Nowych technologii w Edukacji 2021 – znamy wyniki!

15.06.2021

Trzy przedszkola, 7 szkół oraz dwa Specjalne Ośrodki Szkolno-Wychowawcze to laureaci tegorocznego konkursu Ministerstwa Edukacji i Nauki zorganizowanego z okazji Dnia Nowych Technologii w Edukacji w 2021 r. Niestety, nie udało się wygrać w drugim etapie ogólnopolskim ale i tak jesteśmy z naszych efektów zadowoleni.

Komunikat w sprawie wyników pierwszego etapu konkursu „Dzień Nowych Technologii w Edukacji” w roku 2021

W dniu 29 kwietnia 2021 r. odbyło się posiedzenie wojewódzkiej komisji konkursowej powołanej Zarządzeniem nr 32/2021 Łódzkiego Kuratora Oświaty z dnia  27 kwietnia 2021 r. w sprawie powołania wojewódzkiej komisji konkursowej do realizacji wydarzenia „Dzień Nowych Technologii w Edukacji” w roku 2021, którego celem jest popularyzowanie technologii informacyjno‑komunikacyjnych wykorzystywanych w pracy z uczniami w szkole i poza nią.

Na konkurs wpłynęły 22 zgłoszenia, w tym:  7 – z przedszkoli , 11 – ze szkół podstawowych i 4 – ze szkół ponadpodstawowych. 

Komisja nie dokonała oceny 4 zgłoszeń, gdyż 1 niezgodnie z regulaminem, zostało umieszczone na innej platformie, 3 zostały zabezpieczone hasłem – bez możliwości odtworzenia relacji.

Po ocenie 18 zgłoszeń, komisja wyłoniła po 3 laureatów w każdej z kategorii, którzy otrzymali najwyższą ocenę.

Wśród wyłonionych znalazły się:

 W kategorii przedszkola:

 1. Przedszkole Edukacyjne Parafii Ewangelicko-Reformowanej w Zelowie im. Jana Amosa Komeńskiego, ul. Sienkiewicza 15, 97-425 Zelów
 2. Przedszkole Miejskie nr 120 w Łodzi, ul. Aleksandrowska 20a, 90- 201 Łódź
 3. Przedszkole Miejskie nr 200 w Łodzi, ul. Zamknięta 1, 93–323 Łódź

niedźwiedź

wróble

motyle

bociany

Zagadka od Niedźwiadka

obrazek niedźwiadek

Oto wypowiedzi przedszkolaków. Dokończ zdanie: "Pogoda wiosną jest... "

Pogoda wiosną - wypowiedzi dzieci

Czasem trudno zauważyć pierwsze oznaki wiosny. Powoli szarości i czernie zmieniają się w zielenie, żółcie, fiolety... Wszystko zaczyna kwitnąć. My uwieczniliśmy kilka. Zachęcamy – podzielcie się z nami oznakami wiosny na naszej wirtualnej tablicy (poniżej). Mogą to być zdjęcia, nagrania, filmiki.

Aby dodać post wystarczy kliknąć 2 razy myszką w wybrane miejsce lub znaleźć różowy przycisk + w prawym, dolnym rogu wirtualnej tablicy. Prosimy podać tytuł wpisu, w opisie podpisać się (imię i grupa), wybrać ikonkę wklejania zdjęcia (strzałka do góry) i wkleić zdjęcie z komputera. Można kliknąć ikonę łącze jako link, a trzy kropki umożliwiają wklejenie filmu i innych form wiadomości,

Utworzony za pomocą aplikacji Padlet

https://padlet.com/dorotkakulik1/biepyq91kttgu3ye

 

Plakat


Zdjęcie dyplomu z okazji Dnia Babci i Dziadka dla PM200


Dyplom w przeglądzie piosenki patriotycznej dla grupy Pszczółki


"XX Festiwalu Teatrów Przedszkolnych im. Henryka Ryla"

Podsumowanie XX Festiwalu Teatrów Przedszkolnych im. Henryka Ryla realizowanego w ramach Festiwalu Kreatywności Młodych.

https://fkm.bok.lodz.pl/Ryl

Festiwal został objęty patronatem honorowym Marszałka Województwa Łódzkiego oraz Łódzkiego Kuratora Oświaty.

XX Festiwal Teatrów Przedszkolnych im. Henryka Ryla odbywał się online. W tegorocznej edycji udział wzięło 16 spektakli z Przedszkoli Miejskich Nr 5, 17, 76, 119, 125, 139, 200, 207, 233. Wszystkie spektakle zgłoszone do Festiwalu można obejrzeć na stronie ww.fkm.bok.lodz.pl

ZESPÓŁ GUMISIE

Spektakl : Królowa Śniegu
Reżyseria: Edyta Kaczanowska
Opracowanie plastyczne : Emila Ruta-Zając, Edyta Kaczanowska
Opracowanie muzyczne: Monika Bełdowska, Edyta Kaczanowska

Zespół GUMISIE to wesołe i żywiołowe przedszkolaki w wieku 6 lat. Jako 4 latki dzieci pierwszy raz próbowały swoich sił na scenie teatralnej w przedstawieniu "Kwoka uczy dobrych manier". Ich talent został zauważony i nagrodzony na XIX Festiwali Teatrów Przedszkolnych im. Henryka Ryla. Trzon zespołu stanowi kilka dziewczynek uzdolnionych aktorsko, które szybko uczą się tekstów, ról, piosenek i układów tanecznych, z dużym zaangażowaniem realizują wszystkie wskazówki reżyserskie. Pozostałe dziewczynki w zespole mają okazję przełamywać nieśmiałość i tremę w rolach drugoplanowych. Większość chłopców również całkiem dobrze odnajduje się na scenie teatralnej, choć potrzebują oni więcej czasu na opanowanie ról i ruchu scenicznego. Cały zespół jest na ogół zgrany, a dzieci polubiły występowanie na scenie.

TEATR MAŁEGO AKTORA "DZIEWIĄTKA"

Spektakl : Bajka o Rycerzu Pryszczycerzu i Królewnie Pięknotce
Reżyseria: Magdalena Starosta
Opracowanie plastyczne : Magdalena Starosta i dzieci z Grupy IX
Opracowanie muzyczne: Magdalena Starosta

TEATR MAŁEGO AKTORA „DZIEWIĄTKA” to zespół 6 latków z grupy IX z Przedszkola Miejskiego 200 w Łodzi. Dzieci przygotowały bajkę autorstwa Marty Guśniowskiej pt.: „O Rycerzu Pryszczycerzu i Królewnie Pięknotce”. Bajka została zaadaptowana do potrzeb i możliwości przedszkolaków przez wychowawcę grupy. Podopieczni brali udział w tworzeniu dekoracji oraz nauce tańca – kontredansa do wyżej wymienionej bajki. „Dziewiątka” to zespól przedszkolaków lubiących teatr, przebieranie się i wcielanie się w różne role oraz chętnie uczących się ról i odgrywania scenek teatralnych.

ZESPÓŁ WITAMINKI

Spektakl : Kwiat paproci
Reżyseria: Edyta Barcikowska-Wiaderek, Magdalena Żak
Opracowanie plastyczne : Edyta Barcikowska-Wiaderek, Magdalena Żak
Opracowanie muzyczne: Edyta Barcikowska-Wiaderek, Magdalena Żak

Zespół WITAMINKI to grupa dzieci 5-6 letnich. Cechuje ją ekspresja ruchowa. Lubią tańczyć, śpiewać oraz wcielać się w role aktorów. Występ tej grupy to debiut w przeglądzie teatralnym im. H. Ryla. Spektakl ten zawiera element teatru cieni, co budzi u dzieci duże zaciekawienie tą formą teatralną. Dekorację do przedstawienia zasponsorowali nam Rodzice dziecka, którzy posiadają zakład drukujący na tkaninach, za co jesteśmy im bardzo wdzięczni. Mamy nadzieję, że rozwiniemy przez udział w przeglądzie u dzieci pasję do sztuki teatralnej.


"Wizyta STRAŻY MIEJSKIEJ"

11 grudnia nasze przedszkole odwiedzili funkcjonariusze Straży Miejskiej w celu przeprowadzenia zajęć dotyczących bezpieczeństwa w domu, na drodze czy w sklepie. Dzieci utrwaliły sobie zasady bezpiecznego poruszania się na ulicy, chodniku ale także zasady bezpiecznego zachowania się podczas zabaw w domu. Dowiedziały się jak należy się zachować z nieznajomymi bądź gdy zgubią się w sklepie. Strażnicy Miejscy z ogromną przyjemnością opowiadali o swojej pracy, wyjaśniali dzieciom na czym polega różnica między Strażą Miejską a Policją. Przypomnieli również numery alarmowe. Podczas pogadanki nie zabrakło też tematów dotyczących właściwego zachowania w kontaktach z osobą nieznajomą, która może poczęstować słodyczami lub innymi prezentami, a także jak należy zachować się kiedy na naszej drodze pojawi się nieznane nam zwierzę, albo w przypadku, gdy zaatakuje nas agresywny pies.

Wizyta Straży MiejskiejStraż Miejska w przedszkoluWizyta Straży Miejskiej zdjęcie nr 3

 


"MIKOŁAJKI"

,,Wieczór Mikołajowy” D. Gellner

Biały śnieżek, biały – grudniowy.

Piękny wieczór, piękny wieczór – Mikołajowy.

Paczki, paczuszki, woreczki,

papier, sreberka, wstążeczki.

Z paczek lalki i misie wystawiają nosy,

śmieją się do dzieci, śmieją się do dzieci ...

O, słychać ich głosy!

7 grudnia nasze przedszkole odwiedził Święty Mikołaj. Co prawda z jednodniowym opóźnieniem, ale dzień wcześniej nikogo w przedszkolu nie zastał. Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na buziach przedszkolaków. Swoje wejście jak na Mikołaja przystało rozpoczął od swojego Ho, ho, ho! Dzieci z ogromną radością przywitały Mikołaja i obiecały, że będą grzeczne przez cały kolejny rok. Miło spędzony czas uświetniły zdjęcia i prezenty (dzięki pomocnikom Św. Mikołaja z Rady Rodziców). 

Mikołajki


"Konkurs plastyczny "MAM SWOJE PRAWA"

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału w naszym konkursie plastycznym „ Mam swoje prawa” Przyszło dużo prac i wszystkie prace były przepiękne.

Serdecznie wszystkim gratulujemy. Zapraszamy serdecznie po odbiór dyplomów i drobnych upominków dla dzieci. Jesteśmy wdzięczne za włożony trud w wykonanie Waszych małych dzieł. Serdecznie zapraszamy po odbiór dyplomów od dnia 17.12.2020.

W konkursie wzięło udział 8 przedszkoli.

 • Przedszkole Miejskie nr 165 w Łodzi

Gaja G., Oliwia Z., Liliana D., Antoni M.

 • Przedszkole Miejskie nr 146 w Łodzi

Lena M., Ania Ś., Alicja K.

 • Przedszkole Miejskie nr 110 w Łodzi

Filip N., Alicja Ł., Jan K., Daria M., Natasza W.

 • Przedszkole Miejskie nr 236 w Łodzi

Alicja N.

 • Przedszkole Miejskie nr 133 w Łodzi

Kacper H., Wiktoria M.

 • Przedszkole Miejskie nr 13 w Łodzi

Iga M., Maja J., Zuzanna K., Zosia J., Kacper K.

 • Przedszkole Miejskie nr 55 w Łodzi

Alicja K.

 • Przedszkole Miejskie nr 218 w Łodzi

Adrianna Z., Wanda G., Sara Ś.


"Światowy Dzień Pluszowego Misia"

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka, czyli Pluszowy Miś. Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w 2002 roku, czyli w setną rocznicę powstania maskotki. Każdy z nas ma lub miał ulubionego misia. Na pewno nie jest to tylko zwykły miś – zabawka. To nasz przyjaciel, powiernik najskrytszych tajemnic, towarzysz, do którego możemy się przytulić gdy jest źle. Dlatego tak lubimy świętować urodziny naszego przyjaciela Pluszowego Misia.

Dzień misia gr 1Dzień misia gr 1dzień misia gr 1

  dzień misia gr 1dzień misia gr 1dzień misia gr 1

dzień misia gr 3  dzień misia gr 3

dzień misia gr 3    dzień misia gr 3   dzień misia gr 3 

                          dzień misia gr 4    dzień misia gr 4

                 dzień misia gr 4     dzień misia gr 4

                                                         dzień misia gr 5

                     dzień misia gr 6            dzień misia gr 6

            dzień misia gr 6                       dzień misia gr 6

dzień misia gr 8dzień misia gr 8dzień misia gr 8

dzień misia gr 8dzień misia gr 8dzień misia gr 8

                         dzień misia gr 8         dzień misia gr 8

dzień misia gr 10dzień misia gr 10dzień misia gr 10

 

Konkurs plastyczny "Mój Przyjaciel Miś"

prace plastyczne miśprace plastyczne miśprace plastyczne miś

prace plastyczne miśzbiór prac miśprace plastyczne miś

prace plastyczne miśprace plastyczne miśprace plastyczne miś

prace plastyczne miś      prace plastyczne miś

     

 

Wystawa prac w Klubie Osiedlowym

prace misieprace misie  wystawa prac pluszowy miśprace pluszowy miś


20 listopada Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Niech się wreszcie każdy dowie
I rozpowie w świecie całym,
Że dziecko to także człowiek,
Tyle, że jeszcze mały.
Dlatego ludzie uczeni,
Którym za to należą się brawa,
Chcąc wielu dzieci los odmienić,
Stworzyli dla Was mądre prawa.
Więc je na co dzień i od święta
Spróbujcie dobrze zapamiętać:

Nikt mnie siłą nie ma prawa zmuszać do niczego,
A szczególnie do zrobienia czegoś niedobrego.

Mogę uczyć się wszystkiego, co mnie zaciekawi
I mam prawo sam wybierać, z kim się będę bawić.

Nikt nie może mnie poniżać, krzywdzić, bić, wyzywać,
I każdego mogę zawsze na ratunek wzywać.

Jeśli mama albo tata już nie mieszka z nami,
Nikt nie może mi zabronić spotkać ich czasami.

Nikt nie może moich listów czytać bez pytania,
Mam też prawo do tajemnic i własnego zdania.

Mogę żądać, żeby każdy uznał moje prawa,
A gdy różnię się od innych, to jest moja sprawa.

Tak się tu w wiersze poukładały
Prawa dla dzieci na całym świecie,
Byście w potrzebie z nich korzystały
Najlepiej, jak umiecie.
Marcin Brykczyński "O Prawach Dziecka"


Konkurs plastyczny dla dzieci i rodziców "Kokarda Narodowa"


Akcja MEN "Szkoła do hymnu"

Przedszkole uczestniczyło w kolejnej edycji akcji MEN „Szkoła do hymnu” i odśpiewaliśmy „Mazurek Dąbrowskiego” we wtorek, 10 listopada o godz. 11:11. W tym roku ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii wspólne śpiewanie odbywało się w danej grupie.

dyplom Szkoła do hymnu


Festiwal Twórczości Patriotycznej z okazji 11 listopada

          


Akcja Ministerstwa Edukacji Narodowej "Szkoła pamięta"

Dyplom Szkoła pamięta


Dzień Dyni

Praca plastyczna wykonana przez dziecko "Dynia"Dynie


20 września Dzień Przedszkolaka

Dzień Przedszkolaka napisy na wejściu do przedszkola

Przedszkolaki mają swoje święto, ustanowione przez Sejm: Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Poniżej zamieszczamy słowa do piosenki Dnia Przedszkolaka. W przedszkolu w Święto Przedszkolaka uroczyście jest odśpiewywany.

Muzyka: Urszula Pakuła

Słowa: Beata Lach, Mirosława Witecka

Wszyscy swoje święto mają, święto mają

tańczą, skaczą i śpiewają i śpiewają

Przedszkolaki przykład dają, przykład dają

I też swoje święto mają, święto mają

Refren: 

Dzień przedszkolaka jest właśnie dzisiaj,

to święto Ani, Basi i Krzysia.

W dzień przedszkolaka każdy to wie,

Bawi się z nami, kto tylko chce.

II

 Ogród z panią przystroimy, przystroimy

Sto balonów wypuścimy, wypuścimy

Będzie to wiadomość taka, właśnie taka,

że dziś jest dzień przedszkolaka, przedszkolaka.

Dodatkowo bawimy się jeszcze przy takiej piosence:


15 września Dzień Kropki

Dzień odkrywania talentów i ich pielęgnowania, wiary we własne siły, możliwości. Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzony jest 15 września od ośmiu lat. Inspiracją do zorganizowania takiego dnia była książeczka Petera Reynoldsa pt.: ,,The Dot’’, czyli  ,,Kropka’’. Bohaterką książeczki jest Vashti.

"Kropka"
słowa: Jolanta Okuniewska i Beata Skrzypec
muzyka: Piotr Kaja

Od niewielkiej kropki wszystko się zaczyna.
Gdy maleńkiej Vashti bardzo zrzedła mina.
Miała za zadanie znaczek namalować,
jednak ona chciała farbki swoje schować.

W zdolności dziewczynki pani uwierzyła.
Kolorową kropkę w ramki oprawiła.
Cieszą nasze oczy kropki wesolutkie,
talenty wskazują: duże i malutkie.

Vashti pokazała, że prób nam potrzeba,
bo odkryć zdolności inaczej się nie da.
Kropki kolorowe wędrują po świecie.
Talenty wskazują, o których nie wiecie.

Oto kilka propozycji zabaw z rodzinką:

- Zabawę w Vashti. Czym mogą się różnić kropki (wielkość, kolor, wzór, faktura)? Ile różnych kropek potraficie stworzyć? Na kartce z ramką, stwórzcie swoje dzieła.

- Wybierzcie się na spacer po okolicy w poszukiwaniu wszystkiego, co ma kształt okrągły. Można robić zdjęcia i później je wspólnie obejrzeć.

- Kto narysuje więcej przedmiotów na bazie kółka? Zabawa rozwijająca kreatywność. Można rozdać karty z gotowymi kółkami.

Uśmiech z kropek, z okrągłych, plastikowych nakrętek


27. akcja Sprzątania Świata

Dzieci w ramach akcji Sprzątania Świata