Zasady pobytu dziecka w Przedszkolu Miejskim nr 200 w Łodzi

• Na terenie przedszkola obowiązują zasady określone w wytycznych epidemicznych GIS z dn. 25.08.2020r., które są dostępne na naszej stronie internetowej przedszkola oraz na tablicy informacyjnej.
  • Kontakt z nauczycielami możliwy będzie tylko i wyłącznie poprzez elektroniczną pocztę służbową, telefon służbowy z którą zostaniecie Państwo zapoznani w pierwszych dniach września oraz są zamieszczone na stronie internetowej placówki.
  • Planowane godziny posiłków przedstawiają się następująco:

I  śniadanie       8:30-9:00

II śniadanie     11:30-12:00

obiad            14:00-14:30

• Odbiór dzieci z przedszkola możliwy będzie tylko i wyłącznie po obiedzie, czyli od godziny 14:45 (podyktowane jest to obowiązującą w placówce organizacją pracy uwzględniającą wytyczne wytyczne epidemiczne GIS).
  • W uzasadnionych przypadkach, po uprzednim zgłoszeniu/poinformowaniu telefonicznym pracownika przez rodzica  możliwe będzie wcześniejsze odebranie dziecka z przedszkola.
  • Dziecko będzie przekazywane pracownikowi przedszkola w przedsionku (w danej chwili w przedsionku może przebywać tylko 1 rodziców ze swoimi dziećmi). Przestrzegamy zasady 1 rodzic jedno dziecko.
  • Do przedszkola będzie przyjęte tylko dziecko zdrowe, bez objawów chorobowych.
  • Pierwszego dnia pobytu dziecka w przedszkolu rodzice podpisują zgodę na pomiar temperatury w ciągu dnia oraz podają aktualne numery telefonów kontaktowych, które będą odebrane w sytuacjach związanych ze zdrowiem dziecka.
  • Rodzice nie będą mieli możliwości wejścia do szatni ani innych pomieszczeń
    w przedszkolu.
  • Dzieci do przedszkola nie mogą przynosić żadnych swoich zabawek ani przytulanek.
  • Dystans społeczny w odniesieniu do dzieci, ich rodziców i pracowników przedszkola wynosi min. 1,5 m
  • Z sali przedszkolnej zostaną usunięte przedmioty, sprzęty, które nie nadają  się do dezynfekcji
  • Sale, w których będą przebywały dzieci będą wietrzone co najmniej raz na godzinę (zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego).
  • Dzieci będą korzystały z ogrodu przedszkolnego i patio.Wybrany sprzęt ogrodowy nie będzie udostępniony dzieciom i regularnie czyszczony zgodnie z wytycznymi GIS. Piaskownice nieczynne.
  • W przedszkolu wyznaczone zostało pomieszczenie przeznaczone do izolacji osoby, u której stwierdzono objawy chorobowe.
  • W przypadku wystąpienia objawów chorobowych u dziecka przebywającego w przedszkolu lub pracownika przedszkola rodzice i pracownicy są zobowiązani do poddania się procedurom ustalonym przez GIS (poddanie kwarantannie wszystkich dzieci z grupy oraz ich rodzin, a także personelu).
  • Odbiór dziecka będzie się odbywał z zachowaniem podobnych procedur jak przy przyprowadzaniu (dziecko przekazywane rodzicowi w przedsionku).
  • Wszystkie pomieszczenia przedszkolne (sprzęt, zabawki, meble, toalety) będą dezynfekowane i myte zgodnie z zaleceniami GISu.

OBOWIĄZKI RODZICÓW/OPIEKUNÓW

Rodzice :

1.Stosują się do  procedur obowiązujących w przedszkolu związanych ze zwiększonym rygorem   sanitarnym w warunkach epidemicznych.

1. Przekazują nauczycielowi (telefonicznie) lub mailowy informacje o stanie zdrowia dziecka, lub inne istotne sprawy.
  2. Przyprowadzają do przedszkola dziecko wyłącznie zdrowe, bez objawów chorobowych.
  3. Zakazuje się przyprowadzania dziecka do przedszkola jeżeli w domu przebywa osoba na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych. Rodzic przyprowadzający dziecko musi  być również zdrowy.

5.Wyjaśniają dziecku, aby nie zabierało do przedszkola zabawek ani innych przedmiotów z domu.

6.Regularnie przypominają dziecku o podstawowych zasadach higieny m.in. mycie rąk wodą z   mydłem, unikanie dotykania oczu, ust, nosa.

7.Utrwalają prawidłowe nawyki u dziecka podczas kichania i kasłania.

8.zobowiązani są do odbierania telefonów z przedszkola oraz udzielania istotnych informacji o  dziecku.

9.Zobowiązani są do pilnego odebrania dziecka  z przedszkola w przypadku stwierdzenia objawów chorobowych i poinformowaniu placówki o stanie zdrowia dziecka.

Prosimy wszystkich Rodziców o przygotowanie emocjonalne dzieci i wytłumaczenie im konieczności przestrzegania w/w zasad. Prosimy o ograniczenie czasu pożegnania się z dzieckiem do minimum tak, aby umożliwić wszystkim Rodzicom sprawne przekazane swoich pociech pod opiekę naszego przedszkola.

Opracowane na podstawie:

• Wytyczne GIS z dnia 25.08.20

Rodzice dzieci nowoprzyjętych do przedszkola na rok szkolny 2020/2021 proszeni są o przyniesienie w pierwszym dniu pobytu dziecka w przedszkolu całej dokumentacji związanej z rekrutacją tj: wniosek + wszystkie oświadczenia.